Брендън Роджърс започна със загуба начело на Лестър, след като Лисиците допуснаха загуба като гости от Уотфорд с 1:2 в първия официален двубой на новия бос.

Трой Дийни даде аванс на домакините още в 5-ата минута след удар с глава, макар че в ситуацията може би имаше тънка засада.

Лестър изпитваше трудности в нападение за дълги периоди от двубоя, но след почивката се подобри и в 75-ата минута Джейми Варди изравни, след като бе изведен от Тилеманс и прати топката над Бен Фостър.

Двубоят вървеше към равенство преди в добавеното време Уотфорд да стигне до трите точки. Защитата на Лестър заспа, когато Дийни получи една топка и напредна, след което изведе Андре Грей и той преодоля Шмайхел с прецизен изстрел.

Така Уотфорд се върна на победния път след разочароващото 0:5 от Ливърпул и с 43 точки продължава битката за 7-ото място. Лестър е 11-и с 35 точки.