Евертън остана в битката за 7-ото място, което може да даде участие в Лига Европа, след като спечели с 2:0 срещу Бърнли в първи мач от 37-ия кръг на Висшата лига.

Бързи голове през първото полувреме осигуриха триумфа на Карамелите, които са 8-и с 53 точки, една по-малко от Уулвърхемптън.

Удар на Ричарлисон в 17-ата минута се отклони от крака на Бен Мий и това даде аванс на мърсисайдци, а само 3 минути след това Шеймъс Коулмън реализира с глава за 2:0.

Така Евертън завърши силно сезона у дома, където спечели 4 поредни мача, сред които бяха победи над Челси, Арсенал и Манчестър Юнайтед, като и в четирите си срещи отборът не допусна гол.

След мача мениджърът Марко Силва заяви, че се надява, Карамелите да се споразумеят за откупуването на Андре Гомес и Курт Зума, които сега са под наем в отбора, но се представиха много силно през сезона.