И след напускането на Франк Лампард Дарби Каунти ще търси промоцията за Висшата лига, а началото на сезона в Чемпиъншип бе позитивно за Овните, които спечелиха с 2:1 гостуването си на Хъдърсфийлд.

Филип Коку направи официален дебют начело на тима и видя как Том Лоурънс вкара и двата гола за Дарби в средата на първото полувреме. Уелсецът първо се възползва от груба грешка на Томи Елфик, който не успя да върне към вратаря, след което халфът прати топката в мрежата в 22-ата минута.

3 минути след това той удвои аванса след великолепен изстрел, с който не остави шансове на вратаря на Териерите и даде контрола върху мача на гостите, но не за дълго.

Хъдърсфийлд успя бързо да върне интригата, след като Жуниньо Бакуна бе фаулиран в наказателното поле и Карлън Еърн-Грант реализира отсъдената дузпа.

След паузата Териерите се подобриха и в 78-ата минута Елиас Качунга пропусна да изравни, като от много добра позиция, но стреля неточно.