Борнемут триумфира в първото за сезона дерби на Южния бряг, след като победи с 3:1 като гост Саутхямптън в първи мач от шестия кръг на Висшата лига на Англия.

"Черешките" се възползваха от многото пробойни в отбраната на Саутхямптън и заслужено спечелиха трите точки.

Нейтън Аке откри резултата още в 10-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Диего Рико.

Десет минути преди почивката Хари Уилсън покачи на 2:0, завършвайки бърза контраатака за гостите.

В началото на второто полувреме Саутхямптън взе инициативата и намали чрез Джеймс Уорд-Праус от дузпа, но в 90-ата минута Калъм Уилсън реализира за крайното 3:1 след комичен сблъсък между вратаря на "светците" Ангъс Гън и намиращия се пред него защитник Ян Беднарек.

Победата изкачи Борнемут на трето място в класирането с 10 точки, колкото има и вторият Манчестър Сити. Саутхямптън е на 11-о място със 7 точки.