Суонси превзе върха в Чемпиъншип, след като обърна Чарлтън с 2:1 като гост в Лондон в поредния вълнуващ сблъсък от второто ниво на английския футбол.

Джонатан Леко даде аванс на домакините от Атлетик още във 2-ата минута, но в 17-ата Ян Данда изравни за уелския тим.

В средата на второто полувреме Андре Аю донесе победата след корнер и отклоняване на топката към него от страна на Джо Родън.

Така Суонси записа една от редките си победи на „Дъ Вали“, едва втора в последните 17 гостувания на Чарлтън.

Лебедите вече имат 21 точки, като изпревариха Лийдс, който е с 20. По 19 имат в актива си Уест Бромич и Нотингам, Фулъм и Престън са с по 18, Бристъл С и Чарлтън са с по 17, а по 16 имат Шефилд Уензди, Кардиф и КПР, така че в челото както обикновено битката е свирепа.