Шампионът от 2016 година Лестър Сити надделя над гостуващия Бърнли с 2:1 в среща от деветия кръг на английското футболно първенство.

Възпитаниците на Бренджън Роджърс записаха пета победа в последните си седем мача от Висшата лига и с актив от 17 точки се изкачиха на второто място във временното класиране, на 7 точки зад лидера Ливърпул, който е с пълен актив преди утрешното гостуване на Манчестър Юнайтед.

Лестър стигна до четвърти пореден успех на "Кинг Пауър" след обрат. Гостите поведоха в 26-ата минута, когато Крис Уудс засече с глава центриране от дясно към далечната греда на Дуайт МакНийл.

Звездата на домакините Джейми Варди изравни в края на първото полувреме също с глава след подаване от ляво в пеналта на Харви Барнс. Юри Тилеманс вкара за 2:1 със силен удар под гредата от десетина метра след ниско подаване от дясно на резервата Демарай Грей в 74-ата минута.