Англия приключи подобаващо европейските квалификации след победа с 4:0 като гост над Косово. Домакините се противопоставиха сериозно на “Трите лъва”, но все пак преди почивката Хари Уинкс вкара първия си гол за националния отбор. Островитяните постигнаха изразителния успех с три гола в последните 10 минути. Хери Кейн (79) и Маркъс Рашфорд (83) се разписаха във втори пореден мач, а в края и Мейсън Маунт отбеляза първия си гол за Англия.

С този успех Англия спечели нашата Група А с актив от 21 точки, пред Чехия с 15, Косово 11, България 6 и Черна гора 3. Така в петък Гарет Саутгейт и момчетата му ще чакат с интерес жребия за Европейското първенство догодина. Хари Кейн пък стана първият футболист на Англия, който се разписа във всеки един от мачовете по време на квалификация. Кейн завърши с 12 гола в 8 мача.

Англичаните срещнаха сериозен отпор от домакините, които първи направиха точен удар. В 7-та минута Атде Нухиу стреля с глава, но Ник Поуп улови. Малко след това Рахийм Стърлинг стреля от границата на наказателното поле, но и вратарят на домакините Мурич изби.

Така се стигна до 32-та минута, когато Окслейд-Чембърлейн подаде към Хари Уинкс, който си пое много добре топката и излезе сам срещу Мурич, за да вкара хладнокръвно за 1:0. Това беше първи гол на полузащитника на Тотнъм за националния отбор.

След почивката “Трите лъва” владееха инициативата, но до сериозни положения пред вратата на косоварите не се стигна. Все пак в 62-та минута удар на Хари Кейн спря в гредата. Голмайсторът на анличаните все пак се разписа в 79-та минута. Стърлинг проби по дясното крило, получи се рикошет и на далечната греда Кейн вкара отблизо за 2:0.

Четири минути по-късно и Маркъс Рашфорд се разписа във втори пореден мач. Стърлинг подхвана контраатака и изведе нападателя на Манчестър Юнайтед сам срещу Мурич. Рашфорд мушна технично топката покрай вратаря за 3:0. В края на мача още един човек англичанин направи сефтето за националния отбор. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката и Хери Кейн изведе Мейсън Маунт сам срещу вратаря. Халфът на Челси с лекота оформи крайното 4:0.

Косово - Англия 0:4

0:1 Хари Уинкс 32’

0:2 Хари Кейн 83’

0:3 Маркъс Рашфорд 83’

0:4 Мейсън Маунт 90+1’

Косово: Мурич, Войвода, Рахмани, Алити, Кололи, Селина, Дрешевич, Бериша (65 - Халими), Хадергьонай (73 - Жегрова), Нухиу (82 - Рашани), Рашица

Англия: Поуп, Александър-Арнолд (84 - Томори), Магуайър, Мингс, Чилуел, Уинкс, Райс, Окслейд-Чембърлейн (73 - Маунт), Хъдсън-Одой (59 - Рашфорд), Кейн, Стърлинг