Лестър постигна 6-ата си поредна победа във Висшата лига, след като обърна Евертън с 2:1 и остана най-близкия преследвач на Ливърпул.

Хората на Брендън Роджърс имат 32 точки, като са на 8 от Червените и 3 пред Манчестър Сити. Домакините обаче имаха големи трудности, след като Ричарлисон вкара с глава за Карамелите в 23-ата минута.

Последва дузпа за Лисиците, отменена правилно след намеса на ВАР, пред след почивката на терена да се появи Келечи Ихеаначо и да промени всичко.

Той първо изработи поредния гол на Джейми Варди, като го намери на далечната греда в 68-ата минута, докато дълбоко в добавеното време сам реализира победния гол изведен от Рикардо Перейра.

Ситуацията също бе обект на преразглеждане заради съмнения за засада, но попадението в крайна сметка бе зачетено и така Лестър продължи победния си ход, макар и да не игра толкова добре.

В същото време Евертън остана 17-и с 14 точки, като е много вероято мениджърът Марко Силва да бъде освободен, след като отдавна е под напрежение.