Джон Ийгън донесе равенството на Шефилд Юнайтед 1:1 като гост на Бърнли, след като се разписа с красив гол от воле в 80-та минута на срещата.

Двата отбора имаха няколко изгодни положения през първото полувреме, но късметът се усмихна първо на домакините. В 43-та минута Джей Родригес центрира в наказателното поле на гостите, а защитникът Джеймс Тарковски се възползва от създалото се меле, за да отбележи за 1:0.

През второто полувреме Дуайт Макнийл пропусна добра възможност да покачи на 2:0, а в заключителните минути Шефилд изравни. След центриране в наказателното поле на Бърнли Били Шарп отклони топката с глава назад, а Джон Ийгън от воле разстреля Поуп за 1:1.

Равенството остави и двата отбора в битката за седмото място. Шефилд Юнайтед е осми, на точка от целта, докато Бърнли е на две от днешния си противник.