Тимът на Брентфорд е на крачка от промоция във Висшата английска лига по футбол, след победи с 3:1 Суонзи във втория мач и с общ резултат 3:2 се класира за финалния плейоф.

Това беше последният двубой на "пчеличките" на домакинския стадион "Грифин Парк", след като през следващия сезон те ще имат нов дом.

В 11-та Матиас Янсен изведе Оливър Уоткинс сам срещу стража на гостите Ервин Мюдер и той откри резултата. Само 4 минути по-късно Емилиано Маркондес направи 2:0.

Малко след началото на второто полувреме Брайън Мбоймо, вкара третия гол за домакините, а за Суонзи точен бе юношата на Ливърпул Райън Брюстър.

Във финалния плейоф на "Уембли" Брентфорд ще срещне победителят от двубоя между Фулъм и Кардиф, които играят днес. Лондончани спечелиха с 2:0 първия мач.