Нюкасъл започна силно сезона във Висшата лига, като с добра игра спечели с 2:0 гостуването си на „Лондон Стейдиъм” срещу Уест Хям в мач от 1-ия кръг.

Свраките определено заслужаваха триумфа, след като създадоха много положения, а новите попълнения Калъм Уилсън и Джеф Хендрик вкараха головете след почивката.

Чуковете също имаха ситуации, като особено през през първата част играха доста добре, като удариха 2 греди, но проблемите им бяха в защита и това бе използвано от съперника.

Бившият нападател на Борнемут ознаменува дебюта си с гол в 56-ата минута, когато вкара отблизо, изпреварвайки вратаря Фабиански след отклоняване на топката от друг дебютант – Джеф Хендрик. Това бе 8-ият му гол срещу Уест Хям.

В 87-ата минута Хендрик оформи крайния резултат с хубав удар под гредата и това бе летящ старт за Нюкасъл, който спечели на старта на кампанията за първи път от 2012-а година насам.