Доминик Калвърт-Люин продължи с фантастичното си представяне, след като отбеляза и в дебюта си за Англия и помогна на тима да срази Уелс с 3:0 в контрола играна на „Уембли“.

Това бе 6-а поредна победа за Трите лъва срещу британския съперник, като освен нападателя на Евертън първите си голове с националния екип отбелязаха Конър Коуди и Дани Ингс. Съставът на Гарет Саутгейт бе доста експериментален предвид мачовете от Лигата на Нациите, но той със сигурност е останал доволен от видяното.

Калвърт-Люин откри  в 26-ата минута с глава след центриране на Джак Грийлиш. Това бе 10-ият му гол за сезона на клубно и национално ниво в едва 7 срещи до момента. Предишният играч на Карамелите отбелязал в дебюта си за Англия бе Фред Пикъринг през 1964-а.

Няколко минути след паузата защитникът на Уулвърхемптън Конър Коуди удвои, този път след пас на Трипиър и прекъсна серията си от 112 мача без попадение. Така той ознаменува добрата си игра с попадение, след като през първата част пропусна добра ситуация.

В 63-ата минута бе ред и на Дани Ингс да вкара като го направи по впечатляващ начин. След корнер Тайрън Мингс върна топката с глава пред вратата, където с акробатичен удар нападателят на Саутхемптън реализира.

Гостите не бяха убедителни в мача и макар и да имаха и добри периоди, не направиха нещо особено в предни позиции, въпреки че след паузата се подобриха. Букайо Сака също можеше да вкара за Англия, но пропусна.

Англия – Уелс    3:0
1:0 Калвърт-Люин 26