Новакът във Висшата лига Уест Бромич ще подсили атаката си с нападателя на Хъдърсфийлд Карлън Грант.

Дроздовете приеха да платят около 15 милиона паунда за играча, който в четвъртък ще премине медицински тестове на „Дъ Хоуторнс“.

Двата клуба преговаряха за футболиста от известно време, като Албиън ще даде по-голямата част от сумата на различни вноски в бъдеще.

Грант ще бъде 9-ото ново попълнение за Уест Бромич след завръщането на отбора в елита и бе една от топ-целите на мениджъра Славен Билич.

Той е на 23 години, като през миналия сезон отбеляза 19 гола в 44  мача за Териерите, като се разписа и при успеха с 4:2 над Албиън.

Иначе нападателят е продукт на школата на Чарлтън, за който вкара 21 гола в 98 участия преди да бъде купен от Хъдърсфийлд.

Дроздовете спечелиха 1 точка от първите си 4 мача във Висшата лига, като тя бе в двубоя срещу Челси, в който водеха с 3:0 на почивката, но сблъсъкът завърши 3:3.