Тотнъм загуби неочаквано втория си мач в група J на Лига Европа, след като отстъпи пред Роял Антверп с 0:1 в Белгия.

Домакините бяха в отлично серия от 5 поредни победи преди двубоя и играха много силно, като увеличиха победния и ход след гол на Лиор Рафаелов в 28-ата минута.

Диумерси Мбокани отне от Бен Дейвис, след  което напредна и подаде на съотборника си, който не пропусна да вкара и това се оказа и единствения гол.

Жозе Моуриньо направи 9 промени от победата над Бърнли, но след слабото представяне още на почивката извади четирима играчи, като извади Деле Али, Джовани Ло Селсо, Стивън Бергвайн и Винисиус.

И това обаче не помогна, а дори и влизането на Хари Кейн в 58-ата минута не помогна на Шпорите, които цялостно показаха, че сякаш са подценили мача. Гарет Бейл игра 58 минути.

Така Антверп вече има 6 точки в групата, Тотнъм остава с 3, като в следващите си два мача от нея ще играе с Лудогорец, който започна  2 поражения.