Нюкасъл нанесе втора поредна загуба на Евертън след успех с 2:1 в 7-ия кръг на Висшата лига и остави Сините от Мърсисайд на 3 точки от градския съперник Ливърпул.

Хората на Карло Анчелоти отново изиграха слаб мач и логично отстъпиха, като от последните си 3 срещи имат само точка и определено са в криза.

Без важни играчи като Хамес Родригес, Ричарлисон, Лука Дин и Шеймъс Коулмън, Карамелите направи твърде малко в предни позиции.

До почивката най-добрата ситуация бе за Свраките, но Сен Максимен не успя да преодолее вратаря Робин Олсен, който замени Джордън Пикфорд сред титулярите.

В 57-ата минута обаче, Калъм Уилсън спечели дузпа след  сблъсък с Андре Гомес, която сам реализира и даде аванс на отбора си.

Нападателят гарантира триумфа след нов гол (84), дошъл при контраатака и удар отблизо, като вече има 6 попадения през сезона. Доминик Калвърт-Люин вкара късен гол за Евертън, който обаче остава с 13 точки, докато Нюкасъл е с 11.