След 3 поредни пропуснати дузпи, Фулъм най-после вкара от бялата точка и шокира Лестър след победа с 2:1 на „Кинг Пауър Стейдиъм“ в 10-ия кръг на Висшата лига.

Котиджърс спечелиха втората си победа за сезона, след като реализираха два пъти до почивката и вече имат 7 точки, като излязоха на 17-о място. Лисиците загубиха за втори път поред и остават с 18 пункта, като са 4-и.

Адемола Лукман, който направи последния гаф изпълнявайки нелепо наказателен удар в стил „Паненка“, откри резултата в 30-ата минута след хубав удар и отлична асистенция на Замбо Ангиса.

Няколко минути след това се намеси ВАР след ситуация в наказателното поле, при която Кристиан Фукс събори Боби Рийд. Отсъдената дузпа бе реализирана от Иван Кавалейро и гостите дръпнаха с 2:0.

На почивката Брендън Роджърс пусна Харви Барнс и Ченгиз Юндер, но усилията на домакините дадоха късно резултат, като чак в 86-ата минута Барнс вкара след асистенция на Джейми Варди. Дълбоко в добавеното време Ихеаначо пропусна да изравни.