Доминик Калвърт-Люин вкара 11-ия си гол за сезона във Висшата лига, но Евертън стигна само до 1:1 при гостуването си на Бърнли в мач от 11-ия кръг.

Карамелите изостанаха още в 3-ата минута, когато Роби Брейди вкара с нисък удар и даде аванс на Виненочервените.

Мърсисайдци обаче се подобриха, след като преминаха в схема 4-3-3 след контузия на Фабиан Делф и в добавеното време на първата част Ричарлисон асистира на Калвърт-Люин, който реализира за 16-и път през кампанията за клуба и националния отбор.

Като цяло и двата отбора трудно създаваха добри ситуации. Хамес Родригес принуди Ник Поуп да прави важно спасяване, а Крис Ууд затрудни Джордън Пикфорд, който обаче също се справи.

В крайна сметка Бърнли остана 19-и с едва 6 точки, докато Евертън подобри актива си до 17, но хората на Карло Анчелоти имат само една победа в последните си 7 срещи от Висшата лига и определено не са в добра форма.