Тотнъм очаквано се класира за финала на турнира за Купата на Лигата, след като победи Брентфорд с 2:0 на своя стадион.

Шпорите показаха отново ефективна игра и ще спорят за отличие за първи път от 2015-а, когато загубиха в същия турнир от Челси. Те ще преследват първи трофей от 2008-а. В голямата битка те чакат победителя от дербито на Манчестър между Юнайтед и Сити.

Хората на Жозе Моуриньо стигнаха до триумфа, след като Муса Сисоко откри в 12-ата минута след отличен удар с глава и вкара първия си гол след повече от година или 36 поредни мача.

Пчеличките бяха на косъм от изравняване в 63-ата минута, когато Айвън Тони се разписа отблизо, но попадението бе отменено след намесата на ВАР и засада от няколко сантиметра.

7 минути след това Хюн Мин Сон гарантира успеха, когато бе изведен от Танки Ндомбеле и реализира с прецизен изстрел 16-ия си гол от началото на сезона във всички турнири. До края Ндомбеле удари греда, а Джош Дасилва бе изгонен за Брентфорд, който не успя да спечели първия си голям полуфинал в историята.