Рейнджърс продължава да марширува към първата си титла в Шотландия от 2011-а, след като дръпна с 22 точки на Селтик след това победа, този пък с 2:1 на терена на Абърдийн.

Хората на Стивън Джерард изпуснаха дузпа в средата на първото полувреме, когато Райън Хеджес направи нарушение, заради което дори бе изгонен. Джеймс Таверниър обаче стреля неточно.

Все пак с човек повече Сините логично поведоха с 32-ата минута, когато Алфредо Морелос вкара с нисък удар, а малко след началото на второто полувреме колумбиецът удвои, след като бе на точното място при поредната атака.

Резервата Матю Кенеди успя да върне един гол за Абърдийн в средата на втората част и направи последните минути нервни за фаворита, но тимът от Глазгоу не допусна изненада.

Така разликата между големите съперници продължи да се увеличава, но все пак Детелините имат 4 мача по-малко. И да ги спечелят обаче, те пак ще изостават на 10 точки от Рейнджърс.