Шефилд Юнайтед записа първа победа за сезона във Висшата лига, след като надви Нюкасъл с 1:0 у дома в 18-ия кръг.

Остриетата получиха дузпа в средата на второто полувреме за игра с ръка на Федерико Фернандес и Били Шарп реализира от бялата точка, за да вкара попадение №100 в Лигата за отбора от „Брамъл Лейн”.

Домакините играха по-добре и заслужаваха да спечелят и по-убедително. Те играха едно полувреме с човек повече, след като Райън Фрейзър получи два жълти картона в рамките на 3 минути в края на първата част и бе изгонен.

Преди това Дейвид Макголдрик пропусна две добри възможности за Остриетата, а Калъм Уилсън не успя да вкара за Свраките. След почивката доминацията на Шефилд Юнайтед бе сериозна и в 73-ата минута тимът стигна до скъпоценния гол.

Предишната победа на отбора на Крис Уайлдър в първенството бе на 11 юли срещу Челси. След това тимът загуби 18 и завърши наравно в 2 мача. Въпреки успеха Шефилд Юнайтед е твърдо последен с 5 точки, докато Нюкасъл остава с 19, като няма победа в 6 срещи.