Уест Хям постигна победа с 2:1 над Уест Бромич и се изкачи на седмо място в класирането във Висшата лига.

На Олимпийския стадион в Лондон головете за успеха на "чуковете" вкараха нападателите Джарод Боуен и Михаил Антонио през двете полувреме, а Матеус Перейра бе точен за "дроздовете".

С успеха футболистите на Дейвид Мойс събраха 32 точки, което е абсолютен рекорд за клуба в ерата на Висшата лига при преполовяването на сезона в Англия. Освен това лондончани стартират календарната година с четири последователни победи във всички турнири, което не им се бе случвало от 1958 година насам.

Боуен вкара първия гол в мача в добавеното време на първата част, а Антонио оформи крайния резултат в 66-ата минута след акробатично изпълнение след пас с глава на Андрий Ярмоленко.

За гостите от Уест Бромич Перейра се разписа с удар от далечна дистанция в 51-вата минута. Загубата обаче е 12-а за бирмингамския клуб, който е на предпоследното 19-о място в подреждането с едва 11 точки.