Джак Уилшър ознаменува по подобаващ начин повторния си дебют за Борнемут, като вкара гол и помогна за победата над Кроули с 2:1 в 4-ия кръг на ФА Къп.

Преследваният от контузии халф подписа като свободен агент с Черешките, за които игра под наем през 2016-17 и не губи време преди да покаже, че все още може да играе силен футбол.

В 24-ата минута Уилшър се оказа на добра позиция на границата на наказателното поле и отбляза с хубав удари първия си гол от 518 дни.

„Беше страхотно да бъда титуляр и дори успях да вкарам. Останах малко шокиран и забравих как да празнувам. Трябваше обаче да вкарам още, тъй като излязох на някои добри позиции“ заяви бившият халф на Арсенал и Уест Хям.

Том Никълс изравни за Кроули в 59-ата минута, но Джош Кинг вкара скоро след това и върна преднината на домакините, които до края пропуснаха още положения. В следващия етап на турнира Борнемут ще гостува на елитния Бърнли.