Нюкасъл спря серията си от 11 поредни мача без победа във всички турнири, след като шокира Евертън насред неговия „Гудисън Парк” с 2:0.

Калъм Уилсън се превърна отново в герой за Свраките, като реализира и двата гола за тях след почивката и успя да намали напрежението върху мениджъра Стив Брус.

През първото полувреме нападателят стреля опасно с глава, но Джордън Пикфорд спаси. В 73-ата минута обаче, вратарят бе безпомощен, когато след нов корнер Уилсън прати топката до гредата и откри. Това бе неговият 50-и гол във Висшата лига.

До края Карамелите не направиха нищо в предни позици, като дълбоко в добавеното време при една контра Джамал Люис намери Уилсън пред вратата и той оформи крайния резултат с 10-ото си попадение за сезона.

С победата Нюкасъл увеличи актива си до 22 точки и диша малко по-спокойно. Мърсисайдци пък пропуснаха възможността да спечелят важна победа в битката за топ 4, като останаха с 33 точки.