Уест Хям продължи със силното си представяне и след 3:0 над Шефилд Юнайтед вече изглежда като сериозен претендент за Топ 4.

Чуковете изпревариха Ливърпул и вече имат 42 точки, с 2 повече от Червените, като се наслаждават на великолепен сезон, давайки сериозни надежди на феновете си за отлично класиране в края. Рекордното постижение на лондончани в ерата на Висшата лига е 5-о място от 1999-а година.

Още в началото домакините получиха дузпа, която обаче след това бе отменена от ВАР поради засада. Все пак малко преди почивката Крис Башъм събори в наказателното поле Джеси Лингард и Деклан Райс откри от дузпа.

В 58-ата минута Иса Диоп реализира втория гол след удар с глава, а дълбоко в добавеното време резервата Райън Фредерикс оформи класическия триумф за хората на Дейвид Мойс.

Така Уест Хям има 7 победи в последните си 9 мача от първенството, като загуби единствено от Ливърпул. Шефилд Юнайтед пък изглежда обречен на последното място с 11 точки, на 14 от спасението.