Тотнъм на практика се класира за следващия етап в Лига Европа, след като отнесе австрийския Волфсбергер с 4:1 като гост, а Гарет Бейл изигра силен мач.

В Будапеща Шпорите нямаха проблеми, като уелсецът се отчете с гол и асистенция за триумфа. Талисманът на лондончани Хари Кейн получи почивка и не бе в групата за сблъсъка.

Хюн Мин Сон вкара с глава в 13-ата минута след центриране на Бейл, преди Бейл да удвои с отличен удар в 28-ата. Лукас Моура реализира трето попадение малко по-късно и всичко бе ясно.

Все пак след почивката Михаел Лайндъл вкара от дузпа в 55-ата минута, но в края Карлос Винисиус, който се появи на мястото на Сон в началото на втората част, направи триумфа още по-сериозен.

По този начин Жозе Моуриньо продължи серията си, като негов отбор няма загуба при гостуване в елиминациите от надпреварата от 2002-а година. Четирите вкарани гола пък ще върнат донякъде самочувствието на Тотнъм след лошите резултати напоследък.