Уулвърхемптън продължи с възхода си и след 1:0 над Лийдс вече има 10 точки от последните 4 мача във Висшата лига. Двубоят бе първи от 25-ия кръг на надпреварата.

Щастлив автогол помогна за успеха на Вълците, които увеличиха актива си до 33 точки и са 11-и, докато хората на Марсело Биелса остават с 32 на 12-о място.

Ключовият момент дойде в 64-ата минута, когато Адама Траоре напредна и стреля, топката рикошира в напречната греда, след което се отби в тялото на вратаря Илан Мелие и спря в мрежата.

В 78-ата минута Патрик Бамфорд прати топката в мрежата на домакините, но лайнсменът сигнализира за засада, която бе потвърдена и от ВАР и в крайна сметка Лийдс остана без гол.

Хората на Марсело Биелса могат да съжаляват повече за ситуацията секунди преди да изостанат в резултата, когато Рафиня центрира отлично, но от чиста позиция Купър стреля с глава във вратаря. В самия край и Коща пропусна да донесе точка за гостите.