Лестър продължи победния си ход във Висшата лига, като удари Астън Вила с 2:1 като гост в 25-ия кръг.

Така Лисиците остават един от най-добрите гости в първенството с 9 победи, 3 равенства и само една загуба далеч от дома, като излязоха втори поне за няколко часа с 49 точки.

Лестър нанесе удара си по средата на първото полувреме с два бързи гола. Харви Барнс намери Джеймс Мадисън, който получи време и пространство на границата на наказателното поле и реализира с премерен удар.

Само 4 минути по-късно, когато вратарят Мартинес не се справи добре с удар на Джейми Варди и Барнс вкара при добавката. Така нападателят има 6 гола и 3 асистенции от Боксинг дей до сега.

Гостите доминираха сериозно през първата част, но в началото на втората интригата се върна. Таргът центрира отляво, защитата на Лестър  не се справи и Бертран Траоре изпревари Каспер Шмайхел, за да реализира.

Последва контузия на Джеймс Мадисън и надежди за Вила, но без Джак Грийлиш, който пропусна мача поради лека травма, на бирмингамци липсваше креативност и в крайна те загубиха, като остават с 36 точки на 8-а позиция.