Три гола след почивката помогнаха на Лийдс да срази Саутхемптън с 3:0 в отложен мач от Висшата лига и отново да заеме 10-ото място с 35 точки.

Патрик Бамфорд откри в 13-ия си гол през сезона в 47-ата минута, когато вкара с диагонален удар.

Последваха няколко спасявания на вратаря на Светците Алекс Маккарти, преди Стюарт Далас да удвои в 78-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

Отлично представящият се напоследък бразилец Рафиня оформи крайния резултат в 84-ата и затвърди убедителната победа.

Саутхемптън игра по-добре до почивката, като получи дузпа, която обаче бе отменена след намеса на ВАР, а след това гол на Че Адамс не бе зачетен поради това, че съдията Андре Маринър не бе дал сигнал за изпълнение на свободния удар.

Така южняците загубиха за 7-и път в последните си 8 мача и остават с 30 точки на 14-о място, като вече се оглеждат притеснено зад себе си.