Тотнъм изхвърча от Лига Европа, след като допусна огромен крах в Хърватия и загуби гостуването си на Динамо Загреб с 0:3.

Шпорите бяха спечелили първия мач с 2:0, на почивката на „Максимир” резултатът бе все още 0:0, но въпреки това лондончани допуснаха обрат, макар и след продължение.

Хората на Жозе Моуриньо играха много слабо, явно спокойни от добрия си аванс, а Мислав Орсич ги наказа с хеттрик, за да прати хърватите на 1/4финалите.

Той откри в 62-ата минута с мощен фалцов удар към далечния ъгъл, а в 82-ата изравни общия резултат, когато стреля в мрежата след центриране на Атиемвен.

Мачът влезе в продължения и в 106-ата минута Орсич се справи със Сисоко и Ндомбеле, за да направи 3:0 с още един силен шут.

Тотнъм не стигна до много добри ситуации, а няколкото обещаващи положения така и не бяха завършени както трябва. Шпорите се надяваха дори да стигнат до трофея в турнира, но вместо това ще понесат огромни критики за представянето си.