Белгия обърна Уелс с 3:1, за да запише 13-а поредна домакинска победа в официален мач.

Червените дяволи допуснаха да изостанат в първия си мам от световните квалификации, след като Гарет Бейл изведе Хари Уилсън и той откри още в 10-ата минута.

Попадението обаче вдъхнови домакините и Ромелу Лукаку пропусна да изравни след центриране на Кевин де Бройне. Звездата на Манчестър Сити обаче направи 1:1 в 22-ата минута с отличен удар от около 25 метра.

Натискът на домакините продължи и само 6 минути по-късно Тома Мюние достави отлична топка за Торган Азар, който реализира с глава и даде преднина на Белгия.

След почивката хората на Роберто Мартинес намалиха оборотите, което даде възможност на Уелс да стигне до няколко атаки. В 73-ата минута обаче, Дрийс Мертенс спечели дузпа, която Лукаку реализира и така гарантира успеха.

В следващия си мач Белгия гостува на Чехия във важна битка, тъй като това е другият сериозен съперник на тима в група Е, а след това ще приеме Беларус.