Eвертън пропусна да се изравни по точки с Тотнъм, след като отново не успя да спечели у дома и завърши само 1:1 с Кристъл Палас.

Представянето на Сините на „Гудисън Парк“ остава изключително слабо, като тимът има едва един триумф в последните си 8 домакинства. Като цяло през сезона Карамелите са с едва 14-о домакинско постижение и 18 точки на своя стадион.

Вратарят на лондончани Висенте Гуаита направи серия страхотни спасявания преди все пак Хамес Родригес да го преодолее с прецизен удар в 56-ата минута. Евертън бе на път да се докопа до победата, но малко преди края Миши Батшуай, който бе на терена едва от 2 минути, успя да изравни и така Палас е само с едно поражение в 6 срещи.

Доминик Калвърт-Люин пропусна чисто положение в края, след като пропусна сам срещу вратаря. По този начин Евертън остава 8-и с 47 точки, докато Орлите имат 38 и са 12-и.