Гарет Бейл избухна с хеттрик, за да изведе Тотнъм до очаквана победа над вече изпадналия Шефилд Юнайтед с 4:0.

Уелсецът откри в 36-ата минута след отличен извеждащ пас на Серж Орие и майсторско отклоняване с левия крак покрай вратаря.

След пауза предимството на лондончани бе повече от сериозно и макар и гол на Хюн Мин Сон да бе отменен от ВАР заради засада, това не спря Шпорите.

Бейл направи 2:0 в 61-ата минута след контра и извеждащо подаване от Сон, а в 69-ата оформи хеттрика си, отново след подаване на Орие и отличен удар в далечния ъгъл.

В 77-ата минута Сон ознаменува силната си игра с попадение, след като получи от Стивън Бергвайн и вкара с красив удар, при който не остави шансове на вратаря Аарън Рамсдейл.

С победата Тотнъм подобри актива си до 56 точки, като излезе 5-и, но утре Уест Хям играе своя мач, а и Ливърпул трябва да изиграе отложения сблъсък срещу Манчестър Юнайтед.