Дарби Каунти оцеля драматично в английския Чемпиъншип, въпреки че стигна само до 3:3 в луд двубой срещу Шефилд Уензди.

Сблъсъкът бе с пряко отношение към битката на дъното и при този резултат и двата тима щяха да отпаднат, ако Родъръм спечелеше гостуването си в Кардиф.

Родъръм водеше почти до края при визитата си в Уелс след гол още в началото, но Марлън Пак изравни в 88-ата минута и прати Мелничарите в Лига 1.

Това автоматично означаваше спасение за Дарби, който изоставаше с 0:1, водеше с 2:1, губеше с 2:3, но докопа равенството след дузпа на Мартин Уагхорн в 78-ата минута.

Патрик Робъртс пропусна изключително чисто положение за Овните останал сам срещу вратаря, но това не се оказа фатално, въпреки че Уензди на няколко пъти бе близо до решаващ 4-и гол.

При това положение Уикъмб (43 точки), Родъръм (42) и Шефилд Уензди (41) останаха под чертата и ще играят в Лига 1, докато с 44 точки хората на Уейн Руни успяха да запазят мястото си във второто ниво на английския футбол.