Гол-шедьовър помогна на Астън Вила да победи Нюкасъл с 2:0 и да запише първата си победа за сезона във Висшата лига.

Бирмингамци бяха по-добри и стигнаха до триумфа, макар че и гостите имаха ситуации. Свраките остават без точка след втората си поредна загуба.

Моментът на мача дойде в добавеното време на първата част. Кеш изпълни силен тъч, Мингс отклони зад себе си, а Дани Ингс реализира с великолепен и акробатичен ножичен удар в далечния ъгъл. Страхотен гол!

Наистина прекрасно попадение, а бившият нападател на Ливърпул и Саутхемптън отбеляза във втори пореден двубой, след като преди това се разписа и при поражението от Уотфорд.

След починката бирмингамци удвоиха аванса си, след като реферът отсъди дузпа след помощ от ВАР, заради игра с ръка на Ласелс, а Ел Гази не сбърка.

В 76-ата минута реферът отсъди дузпа за гостите и интригата можеше да се върне, но след преглеждане на ситуацията се оказа, че Калъм Уилсън е в тънка засада и реферът отмени първоначалното си отсъждане.

Това се оказа важно, защото до края нови голове не паднаха и двубоят завърши 2:0.