Вратарят на Брентфорд Давид Рая се очаква да пропусне поне четири месеца, след като получи контузия на коляното при неделната загуба от Лестър във Висшата лига.
Рая увреди сухожилия в лявото си коляно след сблъсък с нападателя на „лисиците“ Айосе Перес в заключителните етапи на поражението с 1:2. 26-годишният испанец стартира впечатляващо в дебютната си кампания в Премиършип, запазвайки три сухи мрежи, за да помогне на новака в елита да е 12-и в подреждането след девет изиграни кръга.
„Дейвид, за жалост, получи контузия в областта на лявото коляно. Проблемът изисква по-дълъг период за възстановяване. Положителното в случая е, че подобни травми зарастват без нуждата от операция. Дейвид вече започна да носи специално разработена шина. Очакваме възстановителният процес да бъде в рамките на 4-5 месеца, което ще позволи на Дейвид да се върне обратно към най-доброто си ниво далеч преди края на сезона“, сподели за клубния сайт главният лекар на „пчеличките“ Нийл Грейг.
Сънародникът на Рая – испанецът Алваро Фернандес, който се присъедини под наем от втородивизионния Уеска през август, вероятно ще застане под рамката, а Патрик Гунарсон ще бъде втори избор. Следващият двубой на Брентфорд е гостуване на Стоук за Карабао Къп в сряда – турнир, в който Фернандес стартира в предишните две срещи този сезон.
Първият мач на Брентфорд от Висшата лига без Рая, който дойде от Блекбърн през през 2019, е гостуването на Бърнли в събота. /БГНЕС







Грипът в България настъпва скоростно, ваксини в аптеките почти няма
Бюджетът за 2026 г.: Управляващите се разбраха, опозицията критикува
Рецепта по турски: Гьозлеме със сирене и кашкавал
Деница Сачева: Повече няма да носим вина и да сме универсално извинение
Сашка Васева - одухотворена и смирена след срещата със смъртта
Киселова за ротацията: Каквито решения бъдат взети, те ще се изпълняват
Двама души са задържани за обира в Лувъра
Защо воланът на някои коли е изрязан отдолу
Lamborghini пуска 10 години гаранция... с лимит 70 000 км
5 от най-здравите двулитрови турбомотори от Европа
Печалбата на Porsche се срина с 90%
СК „Надежда“ – Габрово с впечатляващо представяне на Националния турнир за Купа „Шумен“
Християн Георгиев пети на Световното по таекуондо в Китай
410 състезатели спориха за отличията на турнир по джудо в памет на Симеон Ценев
СК „Гладиатор“ – Бургас спечели отборната Купа „Шумен“
Болест на котешкото одраскване
XII национален конгрес по интервенционална кардиология – научни достижения, иновации и обмен на опит с терапевтична работа на живо
ИСУЛ обявява безплатни прегледи за рак на простатата през ноември
Пирогов провежда още един курс по първа долекарска помощ при инциденти с възрастни
Коментари
Напиши коментар06:38 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар