Уулвърхемптън продължи със силното си представяне във Висшата лига и след 2:1 над Евертън у дома излезе на 7-о място в класирането.

Вълците спечелиха 4 от последните си 5 мача и взеха 13 от максималните 15 точки за периода, за да оставят зад гърба си трудното начало на сезона.

Два гола в рамките на 5 минути през първото полувреме даде солиден аванс на домакините. Макс Килман вкара с глава в 28-ата минута, а в 32-ата Бен Годфри върна лошо топката назад и Раул Хименес се възползва, за да направи 2:0. Мексиканецът бе избран за играч на мача след много силно представяне.

Карамелите се подобриха след почивката и Алекс Айоби върна едно попадение с прецизен изстрел. В края младокът Антъни Гордън бе близо до това да изравни, но вратарят Жозе Са спаси по отличен начин удара му с глава.

Загубата бе трета поред за Евертън, който се смъкна в средата на класирането с 14 точки, докато Уулвърхемптън има 16 и то след като загуби първите си 3 двубоя, но след това се подобри значително.