Стивън Джерард направи победен дебют начело на Астън Вила, след като бирмингамци надвиха Брайтън с 2:0 у дома с голове в последните минути.

Късен гол на Оли Уоткинс в 83-ата минута бе ключовия момент. Нападателят получи отляво, влезе към центъра и прати топката в далечния ъгъл с отличен удар!

В 88-ата минута защитникът Тайрон Мингс вкара и втори гол, след като при една ситуация топката се оказа в краката му и той реализира с мощен изстрел.

Така Вила успя да прекъсне серията си от 5 поредни загуби в първенството и с 13 точки се поотдалечи от опасната зона.

Съботните мачове от 12-ия кръг предложиха две страхотни равенства от по 3:3 и държаха феновете на тръни до последно.

Нюкасъл стигна до 3:3 срещу Брентфорд у дома, след като Свраките на 2 пъти изравняваха. Новият мениджър Еди Хау не бе на трибуните, но тимът му показа борбеност, макар и да остана без победа и след 12-ия кръг. Алан Сен-Максимен отбеляза третото попадение.

Такава бе развръзката и в мача между Бърнли и Кристъл Палас, преминал през много обрати. Кристиан Бентеке вкара два пъти за лондончани, които първо поведоха, след  това изоставаха с 1:2, но обърнаха до 3:2 преди Максуел Корне да донесе точката за домакините.