Тотнъм вече гледа към Топ 4, след като спечели с 2:0 срещу Брентфорд у дома и постигна важен триумф.

Така Антонио Конте се наслади на трета поредна домакинска победа, която приближи Шпорите само на 2 точки от Топ 4 с 22 точки.

Домакините играха добре и макар и да бяха далеч от впечатляващо представяне, сякаш започват да показват стабилност.

Те получиха  предимство още в 12-ата минута, когато след корнер и последвало повторно центриране от Хюн Мин Сон, Янсон игра с глава, но за нещастие на Пчеличките топката рикошира в Серхи Канос и спря в мрежата.

Тотнъм продължи да контролира двубоя, като малко след паузата Хари Кейн пропусна сам срещу вратаря. Шпорите вдигнаха темпото и натиснаха и стигнаха до нов гол в 65-ата минута. При контра Кейн подаде вляво на Регилон, който намери Сон пред вратата и кореецът вкара.

До края домакините запазиха предимството си, като в 84-ата минута Айвън Тони пропиля чиста възможност за Брентфорд, когато изведен зад защитата се провали тотално.