Уест Хям продължи с лошите резултати, губейки с 2:3 от Саутхемптън у дома в 19-ия кръг на първенството.

Чуковете на два пъти изравняваха, но останаха с празни ръце, като в последните си 7 мача имат само един успех.

С 28 точки хората на Дейвид Мойс бяха изпреварени от Тотнъм и вече са 6-и, а вероятно ще бъдат надминати и от Ман Юнайтед. По-лошото е, че лондончани са вече на 7 точки от Топ 4. Светците пък дишат по-спокойно с 20 точки.

Светците поведоха още в 8-ата минута, когато Мохамед Елионуси реализира с прецизен изстрел.

Головото шоу се разрази след почивката. Първо Михаил Антонио, който бе влязъл от пейката малко преди това, изравни след удар с глава отблизо.

Спорна дузпа реализирана от Джеймс Уорд-Праус върна преднината на Светците в 61-ата минута, но само 3 по-късно Саид Бенрама направи 2:2 след пас на Джаръд Боуен.

Южняците обаче поведоха за трети път в 70-ата, когато след статична ситуация Уорд-Праус центрира и Ян Беднарек реализира с глава. До края домакините така и не успяха да изравнят за трети път и регистрираха разочароваща загуба.