Брайтън записа първата си победа във Висшата лига на Англия след повече от 3 месеца, след като спечели с 2:0 срещу Брентфорд у дома.

Силно първо полувреме и два гола в него помогна на Чайките да прекъснат серията си от 11 поредни двубоя без успех в елита и да спечелят важни 3 точки.

Леандро Тросар отрки в 34-ата минута, когато след пас на Мвепу успя да прехвърли с удар от въздуха излезлия не особено разчетено вратар на Пчеличките.

Малко преди паузата Нийл Мопе реализира с великолепен изстрел от границата на наказателното поле, отбелязвайки 7-ия си гол през сезона.

След почивката гостите се подобриха и Брайтън трябваше да разчита на страхотни спасявания от вратаря си Роберт Санчес, както и на изчистване от голлинията от Марк Кукурея, за да запази и суха мрежа.

С успеха Чайките вече имат 23 точки, като се изкачиха на 9-о място. Брентфорд остава с 20, но също все още е сравнително далеч от неприятностите, макар че победите за лондончани идват много трудно напоследък.