Героят на Нюкасъл Киърън Трипиър бе откаран в болница за прегледи, след като донесе победата над Астън Вила с 1:0.

Защитникът се разписа във втори пореден мач от пряк свободен удар и голът му през първото полувреме се оказа решаващ, а Свраките се отдалечиха на 4 точки от зоната на изпадащите, като имат 21.

В началото на второто полувреме обаче, той получи травма и не успя да продължи, като кракът му бе обездвижен, а той се придвижваше с патерици, което показа, че проблемът може и да е сериозен.

„Трипиър бе настъпен лошо и нямаше как да продължи. Затова се наложи той да бъде изпратен в болница за прегледи. Стискаме палци да няма счупена кост” заяви притесненият мениджър Еди Хау.

Гол на Оли Уоткинс за Вила бе отменен заради минимална засада и преразглеждане от ВАР. Много силно за победителите игра и друг от новите играчи – Дан Бърн, който помогна за подобрението в организацията в защитата на Нюкасъл.