Нюкасъл продължи с възхода си във Висшата лига, след като стигна до 1:1 при гостуването си на Уест Хям в първи мач от 26-ия кръг.

Свраките изиграха много силен мач, особено през първата част и определено заслужаваха да вземат нещо от двубоя.

Това бе 6-и пореден мач за хората на Еди Хау без загуба в първенството и независимо от равенството, това бе нова важна точка. С нея Нюкасъл вече има 22 и е извън опасната зона, докато лондончани са с 42, но загубиха ценни 2 в битката за Топ 4.

И двата гола паднаха през първото полувреме. Чуковете откриха в 32-ата минута, когато Крейг Доусън засече центриране от свободен удар на Аарън Кресуел и реализира с глава.

Секунди преди почивката обаче, Деклан Райс не успя да изчисти и Джо Уилок протегна крак, за да отклони към далечния ъгъл, топката рикошира в страничната греда и бе изчистена от вратаря, но реферът получи сигнал, че тя все пак е преминала зад голлинията.

След паузата гостите отново бяха по-активни и това доведе до освирквания от трибуните към домакините, които този път не се измъкнаха с късен гол.