Кристиан Ериксен бе титуляр за първи път след завръщането си във футбола и помогна на Брентфорд да запише много важна победа с 3:1 при гостуването на Норич. Халфът игра през целия мач, като дори получи жълт картон.

Айвън Тони се отчете с хеттрик за Пчеличките, като откри в 32-ата минута, когато след корнер на Ериксен, Айер отклони към далечната греда, където нападателят бе непокрит и реализира.

След паузата Тони реализира 2 дузпи, за да се превърне в 6-ия играч, който на 5-и март вкарва хеттрик във Висшата лига.

Отново след корнер на Ериксен, ВАР се намеси заради игра с високо вдигнат крак срещу Янсон и реферът показа бялата точка, от която Тони бе безкомпромисен. Малко след това нападателят сам бе фаулиран и оново не сбърка, макар че Крул позна ъгъла.

В 67-ата минута Милот Рашица реализира гол за Канарчетата, но той бе отменен заради тънка засада. В края Теему Пуки все пак вкара за домакините. В крайна сметка обаче, лондончани, които имаха едва 1 точка от предишните си 8 мача, взеха първа победа след повече от 2 месеца пауза и с 27 дишат малко по-спокойно.

Нюкасъл обаче вече е с 28 и продължава със силното си представяне, отдалечавайки се още от опасната зона. Свраките надвиха Брайтън с 2:1, макар и доста да потрепериха.

Те вкараха два гола до 15 минута, първо чрез Райън Фрейзър след добавка, а след това се разписа и Фабиан Шер с глава. Чайките играха добре, но върнаха само един гол чрез Люис Дънк и записаха 4-а поредна загуба.