Майсторски първи гол на новото попълнение Бруно Гимараеш за Нюкасъл, донесе нова победа на Свраките, този път с 2:1 като гост над Саутхемптън.

В 52-ата минута след корнер Дан Бърн върна топката пред вратата, където бразилецът бе с гръб към вратата, но успя да реализира, насочвайки в мрежата със задната част на крака си. Наистина страхотен гол!

Преди това Стюарт Армстронг откри за Светците с глава, но скоро Крис Ууд също откри сметката си за Нюкасъл, реализирайки също с глава.

Така Свраките записаха 9-и пореден мач без загуба в първенството, като спечелиха 6 от тези срещи и с 31 точки, вече са 14-о място, с 10 над опасната зона. Саутхемптън остава с 35.

В друг мач Уулвърхемптън отнесе Уотфорд с 4:0, като вкара 3 попадения до 21-ата минута и се върна към победите, след някои разочароващи резултати напоследък.