Тотнъм излезе 5-и във Висшата лига, след като срази Уест Хям с 3:1 в лондонското дерби от 30-ия кръг на първенството, като изпревари Манчестър Юнайтед и вече има 51 точки.

Хюн Мин Сон вкара на два пъти, а три асистенции направи Хари Кейн, за да останат Шпорите на 3 точки от 4-ия Арсенал, като все пак имат и мач повече.

Още в 9-ата минута Курт Зума отклони топката в собствената си врата след подаване на Кейн и опит да изпревари Сон.

Кореецът удвои в 24-ата минута, когато получи вляво, напредна и със страхотен удар по диагонала не остави шансове на Лукаш Фабиански. Малко преди това той удари и греда.

Тотнъм доминираше, но в 35-ата минута Крейг Доусън отклони към свободния Саид Бенрама, който върна един гол с удар  отблизо.

Това стресна домакините и Михаил Антонио пропусна да изравни от чиста позиция. В 88-ата минута Сон подпечата победата след отклонена топка от Кейн и прецизен завършек.

Чуковете изглеждаха поуморени след 120-те минути срещу Севиля в четвъртък. Те остават с 48 точки и с минимални шансове за Топ 4.