Нюкасъл записа 6-а поредна домакинска победа във Висшата лига, след като надви Кристъл Палас с 1:0 след страхотен гол на Мигел Алмирон.

С успеха Свраките вече имат 40 точки и са на великолепното 11-о място. Преди този двубой те победиха на „Сейнт Джеймсис Парк” Евертън, Астън Вила, Брайтън, Уулвърхемптън и Лестър, записвайки такава серия за първи път от 2004-а година.

Ключовият момент бе в 32-ата минута, когато парагваецът тръгна на пробив отдясно, след което влезе навътре и с великелопен фалцов удар и рикошет в гредата, намери далечния ъгъл. Орлите направиха твърде малко в нападение и логично загубиха.

В друг мач Евертън докопа 1:1 срещу Лестър у дома след късен гол на Ричарлисон. Бразилецът вкара в 92-ата минута с удар в далечния ъгъл, след като преди това бе пропуснал 2 отлични ситуации. Преди това Харви Барнс бе открил за Лестър в 5-ата минута.

С точката Карамелите вече имат 29, като дръпнаха на 4 пред Бърнли, който е първият тим под чертата при равен брой изиграни мачове между двата отбора. Виненочервените, които все още са без мениджър, в четвъртък ще приемат Саутхемптън и ще опитат да върнат напрежението върху Сините от Мърсисайд.