Арсенал отговори на Тотнъм и надви Уест Хям като гост с 2:1, за да остане с предимство на 4-ото място в класирането, с 2 точки пред Шпорите, при 4 оставащи мача и за двата отбора, включително и дерби помежду им.

Триумфът не бе никак лесен, като двата тима си размениха по едно попадение до почивката, а след нея Габриел Магаляеш вкара скъпоценния втори за гостите.

Победата бе трета поред за Артилеристите, като те реализираха 9 гола в тези мачове. В същото време Уест Хям има само 4 точки от последните си 6 мача и с 52 е 7-и, губейки шансове за Топ 4.

Роб Холдинг, който бе титуляр за Арсенал на мястото на контузения Бен Уайт, откри в 39-ата минута след корнер на Букайо Сака, въпреки че Чуковете бяха по-добри до почивката.

Деклан Райс стреля право в Аарън Рамсдейл, а Холдинг спря Лансини в важен блок. Джаръд Боуен все пак изравни заслужено за тях с нисък удар в 45-ата минута и реализира 16-ия си гол за сезона.

След почивката обаче Арсенал си върна предимството, когато Габриел Мартинели центрира и на далечната греда Габриел Магаляеш вкара с глава в 54-ата минута.

Постепенно умората при Чуковете от мачовете в Лига Европа си каза думата и в последните 30 минути те не стигнаха почти до нищо в нападение.

Еди Нкетиа пропусна няколко положения да направи предимството на Артилеристите още по-сериозно при няколко контри, като не успя да намери мрежата, но все пак отборът му удържа триумфа.

Така Арсенал записа 3 поредни победи срещу съперници от топ 7 на класирането за първи път от 2012-а година, а освен това двама защитници се разписаха в един и същи двубой за Артилеристите след 2019-а.

Уест Хям – Арсенал    1:2

0:1    Холдинг 39
1:1    Боуен 45
1:2    Габриел Магаляеш 54

Уест Хям: Фабиански, Цоуфал, Зума, Кресуел, Фредерикс, Нобъл (71 Антонио), Райс, Форналс, Лансини (77 Соучек), Бенрама (81 Ярмоленко), Боуен
Арсенал: Рамсдейл, Томиясу (78 Седрик), Холдинг, Габриел, Тавареш, Йодегор (92 Самби Локонга), Елнени, Джака, Сака (87 Смит-Роу), Нкетиа, Мартинели