Хъдърсфийлд се класира за финала на плейофите в Чемпиъншип, след като надви Лутън с 1:0 в реванша и с общ резултат 2:1 стигна до големия мач на „Уембли“.

Успехът на Териерите не дойде никак лесно, защото през първото полувреме гостите бяха по-добри и могат да съжаляват, че не стигнаха до попадение.

Хари Корник пропусна най-доброто положение за Шапкарите, когато отблизо не успя да преодолее вратаря Лий Никълс. Той имаше и други ситуации, а такива се откриха и пред Джеймс Брий и Робърт Снодграс.

След паузата домакините все пак се подобриха и дочакаха своя момент в 82-ата минута, когато реализираха ключовия гол.

Сорба Томас достави отлична топка към далечната греда, където Джордън Роудс успя да протегне крака си и да реализира скъпоценното попадение.

В битката за влизане в елита Хъдърсфийлд ще срещне Нотингам или Шефилд Юнайтед. Реваншът между тях е във вторник вечерта, като Форест спечели първата среща с 2:1 като гост.