Саутхемптън шокира неубедителния Челси с 2:1 на своя „Сейнт Мерис”, за да задълбочи още повече проблемите в състава на Томас Тухел.

Светците направиха обрат още до почивката и играха силно, за разлика от съперника си, постигайки едва втори домакински успех над лондончани в последните 21 години.

Рахийм Стърлинг даде аванс на Челси, но Ромео Лавия бързо изравни, а в края на първата част Адам Армстронг вкара втория гол за отбора си, който се оказа и решаващ.

За домакините имаше 2 промени от загубата срещу Ман Юнайтед. Ромен Перо и Ибрахима Диало замениха Муса Дженепо и Джо Арибо. За Челси промените бяха 3, като най-сериозно бе отсъствието на Рийс Джеймс поради травма, като вместо него се появи Сесар Аспиликуета. Калиду Кулибали се завърна след наказание, а Хаким Зиеш започна вместо наказания Галахър.

Лондончани имаха силен период в средата на първата част и след няколко пропуска на Рахийм Стърлинг, все пак поведоха с гол на бившия играч на Манчестър Сити.

Тогава Маунт подаде пред вратата, Перо не успя да избие, вратарят Базуну също не се намеси, а топката остана на място, като Стърлинг имаше достатъчно време да се нагласи и да вкара с нисък удар.

Много бързо обаче южняците изравниха. След  корнер топката би избита лошо от Аспиликуета и 18-годишният Ромео Лавия реализира със силен удар от границата на наказателното поле първия си гол в големия футбол.

Секунди преди паузата домакините нанесоха и нов удар. Хубава атака започнала отдясно премина през няколко футболисти, преди топката да стигне до левия защитник Ромен Перо, който пусна по земя към Адам Армстронг, отлично освободил се на около 10 метра от вратата и той направи 2:1 със силен удар.

След паузата очакванията за натиск от Челси не се оправдаха. Саутхемптън действаше много агресивно и самоотвержено, като в дълъг период от време притискаше опонента.

Сините дори имаха късмет да не изостанат и по-сериозно, след като след удари на Мохамед Елионуси с глава и на Мохамед Салису, Марк Кукурея и Тиаго Силва успяха да избият пред голлинията.

Едва в последните минути Челси опита да натисне, но без ясна идея в нападение и при липсата на креативност, развръзката сякаш бе очаквана.

Така двата тима имат по 7 точки след 5 кръга, но на „Стамфорд Бридж” има да помислят за много неща. Кай Хаверц отново бе слаб за тях, Хаким Зиеш не оправда титулярното си място, а и в защита положението не е никак розово.

Саутхемптън – Челси    2:1

0:1    Стърлинг 23
1:1    Лавия 28
2:1    Армстронг 45+1

Саутхемптън: Базуну, Уокър-Питърс, Бела Котчап, Салису, Перо (73 Дженепо), Лавия (60 Арибо), Уорд-Праус, Армстронг (86 Лианко), Елиунуси, Диало, Адамс
Челси: Менди, Аспиликуета (66 Пулишич), Силва, Кулибали, Лофтъс-Чийк (46 Ковачич), Жоржиньо (66 Чилуел), Маунт, Кукурея, Зиеш, Хаверц (66 Броя), Стърлинг