Хари Кейн се разписа в своя мач №400 за Тотнъм, за да помогне на Шпорите да победят Евертън с 2:0 у дома в двубой от 11-ия кръг на английското първенство.

Нападателят вкара дузпа в 59-ата минута, която сам спечели и вече има 258 гола за лондончани в кариерата си. Карамелите са любим съперник на голмайстора, защото срещу тях той има 14 гола във Висшата лига.

Това бе ключов момент, защото не се виджаше как домакините ще стигнат до попадение срещу добре подредения си опонент.

Пиер-Емил Хойберг оформи крайния резултат в 86-ата минута след удар и рикошет, за да могат Шпорите да спечелят и 5-ия си домакински мач от началото на сезона. Те имат 23 точки, като се изравниха с Манчестър Сити и са на една от Арсенал.

Загубата е втора поредна за Евертън, който остава с 10 точки. Хората на Франк Лампард имаха 2 много добри положения през първото полувреме, но Грей и Онана ги пропуснаха. Дузпата дойде от грешка на Джордън Пикфорд, който не успя да улови и след това препъна Кейн, който постави Тотнъм на пътя към най-добрия старт на отбора след 10 мача във Висшата лига.